Poradnik Prezentowy 2023, czyli jak zrobić świąteczne zakupy

prezenty świąteczne

fot. Pixabay, Pexels

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W powietrzu czuć zapach świeżo ściętej choinki, pierniczków i pomarańczy. Gdzieś pośród tych cudownych nut zapachowych czai się widmo czegoś dużo mniej przyjemnego – stresu związanego z brakiem pomysłów na prezenty. Wszystkich poszukujących inspiracji do świątecznych zakupów zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem prezentowym.

Muszę nieskromnie przyznać, że w robieniu zakupów świątecznych osiągnęłam poziom mistrzowski. Jest to jeden z nielicznych plusów posiadania skłonności do zakupoholizmu. Co roku w okolicach końca października przygotowuję listę podarunków i z reguły na początku grudnia wszystkie oczekują w mojej szafie na zapakowanie. W tym roku nie było inaczej. Jako że zakupy mam już zrobione, postanowiłam podzielić się moimi najbardziej sprawdzonymi pomysłami na prezenty, tak aby ułatwić innym życie nie tylko w tym roku, ale również w kolejnych latach.

Koreańskie maseczki

Od czasu pandemii dbanie o kondycję cery stało się dużo bardziej popularne. Przebywanie stale w domu sprawiło, że coraz więcej osób zaczęło zgłębiać tajniki pielęgnacji. Codzienny rytuał nakładania kremów i serum cieszy nie tylko skórę, ale również duszę. Święta to idealny okres, aby podarować sobie chwilę relaksu, a pomogą w tym koreańskie maseczki w płachcie. Zadowolą one zarówno zaprawione w bojach miłośniczki dbania o cerę, jak i również nowicjuszy. Maseczki nie wchodzą w interakcje z innymi kosmetykami, a ich efekty widać już po pierwszym użyciu – skóra momentalnie staje się nawilżona i napięta. Aby zniwelować ryzyko reakcji alergicznej, polecam zakup maseczek wyprodukowanych w Korei, najlepiej aloesowych lub ogórkowych

Masaż

Moim zdaniem jednym z najlepszych pomysłów na prezent jest podarowanie komuś czegoś, na co samemu szkoda mu wydać pieniądze. Do tej kategorii z pewnością należą masaże i zabiegi SPA. Nasze barki i kręgosłupy dźwigają ciężar życia codziennego. Przydałoby się je odciążyć, ale wydanie dwustu złotych na półtorej godziny relaksu wydaje się być zbyt ekstrawaganckie. Bon na masaż pozwoli bliskiej nam osobie odprężyć się i zapomnieć o całym świecie. Większość salonów masażu daje opcję zakupu voucherów na określone zabiegi jak i również bonów na określoną kwotę. Wybór należy do nas.

Bilety do kina

Idealnym prezentem dla wielbicieli filmów będą bilety do kina na dowolny seans. W erze streamingu dużo rzadziej decydujemy się oglądać nowości filmowe na dużym ekranie. Szkoda nam wydawać pieniądze, wiedząc, że za dwa miesiące będziemy mogli zrobić sobie darmowy seans w domu. W przypadku niektórych produkcji jednak obraz i dźwięk w kinie mają ogromny wpływ na ich odbiór. Diuna czy Avatar: Istota Wody zupełnie inaczej wyglądają na dużym ekranie niż oglądane na laptopie w domu. Alternatywą dla voucherów do kina mogą być karty podarunkowe do teatru.

Termofor

Każdy zmarzlak ucieszy się, znajdując pod choinką termofor. Stanowią one nie tylko źródło ciepła, ale także pomagają w dolegliwościach bólowych. Praktyczne prezenty czasami tracą w kwestiach estetycznych, ale na szczęście termofory nie należą do tej kategorii. Nawet te najzwyklejsze mają pluszowe pokrowce i dostępne są we wszystkich kolorach tęczy. Bardziej oryginalne wyglądem przypominają pluszaki, którymi otaczaliśmy się w dzieciństwie. Dodatkowo producenci oferują także termofory przypominające postacie z filmów

Prezenty DIY

Własnoręcznie wykonane prezenty przywodzą na myśl czasy wczesnoszkolne, kiedy nie mieliśmy własnych pieniędzy i musieliśmy polegać na własnych zdolnościach artystycznych. Być może jest to klisza, ale podarunek, w który włożyliśmy pracę i serce ma szczególne znaczenie. Własnoręcznie robione prezenty mogą być przeróżne – od namalowanego obrazu, przez świeczkę o spersonalizowanym zapachu, aż po wydziergane rękawiczki. Nie wszystkie prezenty DIY wymagają jednak zdolności artystycznych i manualnych. Album ze zbiorem ulubionych zdjęć również świetnie się sprawdzi.

Zakupy świąteczne nie muszą być stresujące, mogą stanowić piękne preludium do Wigilii. W końcu chodzi w nich o to, żeby pokazać naszym najbliższym, ile dla nas znaczą. Mam nadzieję, że poradnik prezentowy pomoże Wam odnaleźć się w świątecznym szale i kupić prezenty, których nie powstydziłby się sam Święty Mikołaj.