Konferencja „Kół naukowych reakcje na wojnę w Ukrainie, czyli jak radzić sobie z funkcjonowaniem w trudnych czasach”

źródło: wns.ug.edu.pl

Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza do udziału w konferencji naukowej „Kół naukowych reakcje na wojnę w Ukrainie, czyli jak radzić sobie z funkcjonowaniem w trudnych czasach”, która odbędzie się 8 grudnia 2022 roku.

Konferencja skierowana jest do członków kół naukowych i organizacji studenckich, których działalność w minionych miesiącach związana była z tematyką toczącej się wojny w Ukrainie. Od 24 lutego, w związku z agresją Rosji na Ukrainę, Polacy zaczęli organizować zbiórki żywności, programy wsparcia oraz inne formy pomocy dla naszych wschodnich sąsiadów. Już w marcu studenci Uniwersytetu Gdańskiego zorganizowali zbiórkę „PomagaMY Ukrainie”.  Głównym celem spotkania jest wymienienie się doświadczeniami, omawiając jednocześnie formy wsparcia, jakie przygotowywali studenci, np. takich jak zbiórka na Wydziale Nauk Społecznych UG.

W dyskusji wezmą udział między innymi eksperci związani z mediami: Andrzej Karpiński (Dyrektor bezpieczeństwa BIK i Dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji BIG InfoMonitor), prof. Iryna Ivanowa z Charkowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Aleksy Szymkiewicz (Stowarzyszenie Demagog). Poruszać będą tematykę bezpieczeństwa oraz roli mediów w obliczu trwającej wojny.

Organizatorem konferencji jest Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Partnerem konferencji jest Instytut Nauk o Bezpieczeństwie Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem.

Konferencja odbędzie się online za pomocą platformy MS Teams, 8 grudnia 2022 roku. Za pomocą tego linku można dołączyć do spotkania.