,,The Notebook” – recenzja

fot. medium.com

„The Notebook” to obowiązkowa pozycja wśród wielbicieli filmów romantycznych. Nic dziwnego, że produkcja zachwyca, bo ekranizacje powieści Nicholasa Sparksa nigdy nie zawodzą. To nie tylko typowy wyciskacz łez, ale i wzbudzający refleksje, ciekawy film!

O jakości filmu świadczy występująca kadra aktorska. Wcielający się w role głównych bohaterów Ryan Gosling i Rachel McAdams idealnie pasują do przedstawianej historii. Filmowi Noah i Allie przeżywają wakacyjne zauroczenie, które szybko zmienia się w głębokie, prawdziwe uczucie. Muszą mierzyć się z przeszkodami wynikającymi z różnic klas społecznych, do których należą. W końcu Noah jest tylko pracownikiem tartaku, a Allie ma przed sobą świetlaną przyszłość zapewnioną pieniędzmi bogatych, wpływowych rodziców. To oni zmuszają bohaterkę do wyjazdu z miasta i rozstania się z ukochanym. Stając na drodze ich miłości, nie zdają sobie sprawy, jak silne uczucie starają się zniszczyć. Mimo rozłąki i braku kontaktu Noah i Allie żyją wspomnieniami i nadzieją na ponowne spotkanie. Ich dalszą historię doskonale zna starszy mężczyzna, który opisuje losy pary chorej na Alzheimera kobiecie. Ku zdziwieniu lekarzy, opowiadana bohaterce historia pomaga jej w odzyskiwaniu pamięci. Jak się okazuje, ta opowieść wcale nie jest jej obca…

Oprócz romantycznego charakteru fabuła przeplata ważne wątki społeczne i życiowe. Pokazuje, jak inne życie mogą wieść ludzie z różnych klas społecznych i jakie wpływy zapewnia posiadany majątek. Występuje też obraz wojny, choroby i ciężkich do podjęcia decyzji, które wciąż zaskakują bohaterów. Na szczęście Noah i Allie są ponad to. Nie przejmują się dzielącymi ich różnicami i naciskiem rodziców. Są dowodem na to, że prawdziwa miłość może przetrwać wszystko.

Czy bohaterowie dostali kolejną szansę na bycie razem? Co wspólnego z ich historią ma tracąca pamięć pacjentka? Odpowiedzi zaskakują, a film jest naprawdę warty obejrzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × jeden =