Premiery w Heliosie 21-27 marca

Premiery w HeliosieCichną pomału echa kolejnej oscarowej gali. Kinowy świat musi iść dalej. Dalej też musi zaskakiwać publikę nowymi premierami. Udaje mu się to raz z lepszym, raz z gorszym skutkiem. Jak będzie w tym tygodniu premier? Spodziewam się, że całkiem nieźle. Czeka na was pięć nowych filmów, więc macie w czym wybierać.

Francuski reżyser Pascal Chaumeil zaprasza na ciepłą i niezwykle zabawną opowieść o przyjaźni, opartą na motywach powieści Nicka Hornby’ego, autora bestselleru „Długa droga w dół”. Film Chaumeila nosi tytuł „Nauka spadania” i opowiada historię, w której Pierce Brosnan występuje w roli spadającej gwiazdy, a towarzyszą mu w rolach debiutujących samobójców: Aaron Paul (znany z serialu „Breaking Bad”), Toni Collette („Był sobie chłopiec”, „Mała Miss”) i Imogen Poots („Prawdziwa historia króla skandali”). Przenieśmy się w okres sylwestrowych szaleństw. Wszyscy bawią się i hucznie zamierzają wkroczyć w kolejny rok. Na szczycie londyńskiego wieżowca jest jednak inaczej. Splatają się tam losy sławnego prezentera TV Martina (Pierce Brosnan), samotnej matki Maureen (Toni Collette), pyskatej nastolatki Jess (Imogen Poots) i byłego muzyka, aktualnie dostawcy pizzy JJ (Aaron Paul). Choć cała czwórka jest sobie zupełnie obca, zawiera pakt, w którym obiecuje wzajemnie się wspierać i przeżyć… przynajmniej do Walentynek.

Lubicie wampiry i wszystko co z nimi związane? Jeżeli tak, wybierzcie się na nowy film w reżyserii Marka Watersa„Akademia wampirów”. Poznajcie Rose (Zoey Deutch) i Lissę (Lucy Fry). Towarzyszą im takie same problemy jakie dotykają typowych nastolatek. Co je wyróżnia? Fakt, że uczą się w Akademii wampirów – tajemnej szkole z internatem. Tu uczniowie dzielą się na morojów (śmiertelne, pokojowo nastawione wampiry) i dampiry (w ich żyłach płynie krew wampirów i ludzi, są opiekunami morojów). Choć nieśmiała Lissa jest księżniczką morojów, a buntownicza i żywiołowa Rose – dampirką, są połączone telepatyczną więzią i wierzą, że ich przyjaźń będzie trwać wiecznie. Warunkiem jest przetrwanie do końca roku szkolnego. Nie będzie to jednak proste zadanie, bo dziewczyny szybko zorientują się, że to właśnie w Akademii grozi im największe niebezpieczeństwo. W dodatku, wbrew wszelkim regułom, Lissa zakocha się w zwykłym śmiertelniku Christianie (Dominic Sherwood), a Rose w kimś, w kim nigdy nie powinna – w szkolącym ją mentorze (Danila Kozlovsky).

Było coś dla fanów wampirów, czas na film dla wielbicieli szybkich samochodów, brawurowych pościgów i gier komputerowych z serii „Need for Speed”. Taki tytuł nosi nowy film Scotta Waugha, w którym głównym bohaterem jest Tobey Marshall (Aaron Paul), mechanik samochodowy, którego prawdziwą pasją są wyścigi uliczne. Próbując uratować rodzinny biznes od bankructwa, Tobey przystaje na propozycję bogatego i aroganckiego Dino Brewstera (Dominic Cooper). Gdy Tobey’emu wydaje się, że zdołał uratować warsztat przed finansową zapaścią, Dino wrabia go w przestępstwo. Po dwóch latach spędzonych w więzieniu Tobey wychodzi na wolność i szuka okazji do zemsty na dawnym wspólniku. Zgłasza akces do nielegalnych, ekstremalnych rajdów ulicznych. Aby zdążyć na czas i móc wystartować, Tobey w towarzystwie uroczej Julii Maddon (Imogen Poots) wyrusza w ryzykowną podróż przez całą Amerykę, ściągając na siebie policyjne syreny oraz nasłanych przez Dino łowców nagród. Zapnijcie pasy w kinowych fotelach, bo adrenalina rośnie z każdą kolejną sekundą!

Reżyser Grzegorz Sadurski wyspecjalizował się w tworzeniu filmów o życiu Jana Pawła II. Po ciepło przyjętym „15.10 do Łagiewnik”, na ekrany kin wchodzi pierwszy kinowy film dla dzieci o polskim papieżu – „Karol, który został świętym”. Sadurski w przystępnej i atrakcyjnej formule kina familijnego, łącząc animację, materiały archiwalne i kino aktorskie, opowiada o dzieciństwie i młodości Ojca Świętego – papieża wszystkich dzieciaków. Poznajcie 12-letniego Kacpra (Kamil Tkacz/Andrzej Tkacz), pasjonata animacji, który zmaga się z grupą szkolnych chuliganów zastraszającą słabszych. Kiedy chłopiec zostaje na kilka dni pod opieką dziadka (Piotr Fronczewski), opowiada mu o problemach w szkole. Dziadek zabiera go na krótki wypad w Tatry. Tam, ucząc wnuka radzenia sobie z dziką przyrodą i życia w surowych warunkach schroniska, snuje opowieść o przyjacielu z dzieciństwa – Karolu, który wielokrotnie ratował go z opałów i udowodnił, że przemoc można pokonać niezłomną postawą i siłą ducha. Kacper, słuchając kolejnych historii dziadka, tworzy na ich podstawie animacje komputerowe, które składają się na fascynującą, filmową opowieść o Karolu Wojtyle (Artur Żmijewski) – niezwykłym człowieku i przywódcy duchowym Polaków.

W cotygodniowym przeglądzie premier musi pojawić się też filmowa propozycja dla najmłodszych widzów. Tym razem będą to „Muppety: Poza prawem” w reżyserii Jamesa Bobina. Ulubieńcy światowej publiczności powracają na srebrny ekran! Kermit, Piggy i spółka ponownie zapraszają na pełen niezapomnianych gagów, okraszony dawką wspaniałego humoru, muzyki i świetnego aktorstwa show! Tym razem Muppety zostają wplątane w aferę kryminalną o międzynarodowym zasięgu. Kermit zostaje wzięty za Przestępcę Numer Jeden i wtrącony do więzienia, a jego miejsce podczas światowego tournée zajmuje najzieleńszy z czarnych charakterów, przebiegły Constantine… Muppety do udziału w swoim zwariowanym show zaprosili takie gwiazdy kina jak: Tom Hiddleston („Thor: Mroczny świat”), Christoph Waltz („Django”), Salma Hayek („Frida”), Danny Trejo („Maczeta”) oraz Céline Dion i Lady Gaga. Szykuje się fantastyczna zabawa dla całej rodziny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + czternaście =