Lewandowski z Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

fot. _rl9/Instagram

Co łączy Ignacego Paderewskiego, Józefa Piłsudskiego i Roberta Lewandowskiego? Każdy z nich został odznaczony Orderem Odrodzenia Polski. Taka odpowiedź jest prawdziwa od 22.03.2021 roku – właśnie tego dnia polski piłkarz odebrał wyróżnienie z rąk prezydenta Andrzeja Dudy.

22 marca reprezentacja Polski w piłce nożnej rozpoczęła zgrupowanie przed meczami eliminacyjnymi do MŚ 2022. Tego samego dnia Lewandowski został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Wyróżnienie jest przyznawane za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki czy sportu. Kapitan reprezentacji w kraju został doceniony za osiągnięcia zagraniczne. Zeszły sezon bezapelacyjnie należał do Lewandowskiego – Polak wygrał wszystko, co było do wygrania. W efekcie wybrano go najlepszym piłkarzem świata w 2020 r. według FIFA.

Czy państwowe odznaczenie było dobrą wróżbą dla polskiej drużyny? Na pewno dodało zawodnikowi skrzydeł. Niestety, nie pomogło na boisku. Robert Lewandowski nabawił się kontuzji podczas meczu z Andorą. Z tego powodu nie zobaczymy go w najbliższym czasie na murawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − 9 =