Magia świąt, magia pomagania – Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci

Nadszedł grudzień, a co za tym idzie – zbliża się okres świąteczny. To ten czas w roku, kiedy słuchamy w kólko „All I Want For Christmas Is You”, dekorujemy mieszkanie i czekamy na Świętego Mikołaja. Ale to nie wszystko – to czas, w którym króluje życzliwość i pomoc osobom potrzebującym.

Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci została założona w 2008 roku. Pod opieką Fundacji znajdują się mali pacjenci ze schorzeniami metabolicznymi i genetycznymi oraz z chorobami nowotworowymi, którym organizacja zapewnia pomoc lekarską, pielęgniarską, psychologiczną, socjalną.

Pracownicy Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci starają się również pomóc rodzicom oraz rodzeństwu chorych dzieci. Rodzice nie ponoszą kosztów związanych z opieką nad dzieckiem, a w sytuacjach kryzysowych mogą liczyć na pomoc Fundacji: niezbędne wsparcie finansowe. Najważniejszym działaniem Fundacji jest zapewnienie jak najlepszej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej, a także wsparcia psychologicznego i duchowego.

W związku z pandemia, tradycyjne zbiórki są w tym roku utrudnione, ale nic straconego! Nic nie jest w stanie zatrzymać fali dobroci. Jak możemy pomóc?

  1. Wpłacenie darowizny na konto Hospicjum – ING BANK ŚLĄSKI (SWIFT: INGBPLPW), nr konta: 61 1050 1764 1000 0090 6025 9513 Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Al. Zwycięstwa 30, 80-204 Gdańsk, tytuł wpłaty: Darowizna na cele statutowe Fundacji PHD.
  2. Przekazanie 1% podatku – w odpowiedniej rubryce uzupełnianego formularza PIT należy wprowadzić nazwę i numer KRS organizacji, której chce się przekazać swój 1%, Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, nr KRS: 0000296652.
  3. Wolontariat (szkolny, pracowniczy).

Fundacja Pomorskie Hospicjum Dla Dzieci otrzymane środki przeznacza w całości na cele statutowe: świadczenie darmowej opieki paliatywnej nad dziećmi, wsparcie w żałobie rodzin dzieci zmarłych, rozwijanie i propagowanie modelu darmowej opieki paliatywnej nad dziećmi.

Każda pomoc ma znaczenie! Okres świąteczny to idealny czas, żeby wyciągnąć pomocna dłoń dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują. Więcej informacji na Facebooku i oficjalnej stronie Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *