Jak działa bilblioteka UG w czasie pandemii?

fot. bip.ug.edu.pl

W związku z pandemią koronawirusa zawieszono działalność teatrów, muzeów oraz kin. Co z bibliotekami? Czy istnieje możliwość wypożyczenia ulubionej książki, czy potrzebnej lektury? Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego (BUG) oraz wydziałowe biblioteki oferują zdalne zamawianie egzemplarzy i samodzielny ich odbiór w książkomacie lub w bibliotekach specjalistycznych. 

Wszyscy czytelnicy BUG posiadający konto biblioteczne mają możliwość zamówienia i odbioru potrzebnych materiałów. Procedura ta wygląda następująco:

 1. Należy złożyć zamówienie na jeden z podanych poniżej adresów mailowych
  wypozyczalnia@ug.edu.pl ( Biblioteka Główna),
  circ.be@ug.edu.pl  (Biblioteka Ekonomiczna),
  bhk@ug.edu.pl (Biblioteka Historii Kultury),
  bfh@ug.edu.pl (Biblioteka Humanistyczna),
  bneo@ug.edu.pl (Biblioteki Neofilologiczna),
  wypo_bpraw@ug.edu.pl (Biblioteki Prawna),
  bocean@ug.edu.pl ( Czytelnia Oceanograficzna)

  źródło: bg.ug.edu.pl

 2. Wiadomość powinna zawierać: autora, tytuł oraz sygnaturę/klasyfikacje egzemplarza oraz imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej czytelnika. Jeżeli chcemy odebrać książkę w książkomacie, należy powiadomić o tym w treści maila.

Regulamin korzystania z usług Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego znajduje się na stronie https://www.bg.ug.edu.pl/strona-glowna-seo/868-zasady-korzystania-z-biblioteki-ug-w-semestrze-zimowym

Po złożeniu zamówienia otrzymujemy informację zwrotną dotyczącą miejsca i godziny odbioru książek lub ewentualnego braku zamówionych egzemplarzy. Wejście do biblioteki będzie możliwe tylko i wyłącznie w maseczkach oraz rękawiczkach. Przy wejściu do Biblioteki Głównej obowiązkowy jest również pomiar temperatury ciała. Czytelnicy z temperaturą powyżej 37 stopni Celsjusza nie będą mogli wejść do budynku.

Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania ze zdalnych konsultacji z bibliotekarzami na platformie MS Teams, gdzie można zadać pytania oraz uzyskać szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania bibliotek. Dokładny harmonogram konsultacji można znaleźć na stronie https://www.bg.ug.edu.pl/nowosci/konsultacje-online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *