Jak działa bilblioteka UG w czasie pandemii?

fot. bip.ug.edu.pl

W związku z pandemią koronawirusa zawieszono działalność teatrów, muzeów oraz kin. Co z bibliotekami? Czy istnieje możliwość wypożyczenia ulubionej książki, czy potrzebnej lektury? Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego (BUG) oraz wydziałowe biblioteki oferują zdalne zamawianie egzemplarzy i samodzielny ich odbiór w książkomacie lub w bibliotekach specjalistycznych.

Wszyscy czytelnicy BUG posiadający konto biblioteczne mają możliwość zamówienia i odbioru potrzebnych materiałów. Procedura ta wygląda następująco:

1. Należy złożyć zamówienie na jeden z podanych poniżej adresów mailowych
    wypozyczalnia@ug.edu.pl ( Biblioteka Główna),
    circ.be@ug.edu.pl  (Biblioteka Ekonomiczna),
    bhk@ug.edu.pl (Biblioteka Historii Kultury),
    bfh@ug.edu.pl (Biblioteka Humanistyczna),
    bneo@ug.edu.pl (Biblioteki Neofilologiczna),
    wypo_bpraw@ug.edu.pl (Biblioteki Prawna),
    bocean@ug.edu.pl ( Czytelnia Oceanograficzna)

źródło: bg.ug.edu.pl

2. Wiadomość powinna zawierać: autora, tytuł oraz sygnaturę/klasyfikacje egzemplarza oraz imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej czytelnika. Jeżeli chcemy odebrać książkę w książkomacie, należy powiadomić o tym w treści maila.

Regulamin korzystania z usług Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego znajduje się na stronie https://www.bg.ug.edu.pl/strona-glowna-seo/868-zasady-korzystania-z-biblioteki-ug-w-semestrze-zimowym

Po złożeniu zamówienia otrzymujemy informację zwrotną dotyczącą miejsca i godziny odbioru książek lub ewentualnego braku zamówionych egzemplarzy. Wejście do biblioteki będzie możliwe tylko i wyłącznie w maseczkach oraz rękawiczkach. Przy wejściu do Biblioteki Głównej obowiązkowy jest również pomiar temperatury ciała. Czytelnicy z temperaturą powyżej 37 stopni Celsjusza nie będą mogli wejść do budynku.

Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania ze zdalnych konsultacji z bibliotekarzami na platformie MS Teams, gdzie można zadać pytania oraz uzyskać szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania bibliotek. Dokładny harmonogram konsultacji można znaleźć na stronie https://www.bg.ug.edu.pl/nowosci/konsultacje-online.