Wystartowała tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki

Autor: Pixabay.com

Wystartowała tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki – projektu społecznego, w ramach którego Darczyńcy oraz Wolontariusze mogą pomóc potrzebującym rodzinom. Przez wzgląd na sytuację epidemiologiczną ta edycja będzie inna niż do tej pory, jednak jak podkreślają organizatorzy, Paczka jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek.

Szlachetna Paczka pomaga potrzebującym już od 20 lat. W weekend 14 – 15 listopada br. rozpoczęła się tegoroczna edycja wydarzenia. Ze względu na obecną sytuację związana z koronawirusem ta edycja jest inna niż poprzednie – inauguracja akcji odbyła się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Otwarciu Bazy Rodzin Paczki towarzyszył charytatywny streaming.

W ramach tegorocznej odsłony szlachetnej paczki pomoc trafi także do osób dotkniętych pandemią COVID – 19.

 Najczęściej to grupy i tak już wykluczone społecznie i najmniej uprzywilejowane: osoby starsze, schorowane i z niepełnosprawnościami, rodziny ledwo wiążące koniec z końcem, wielodzietne. Potrzebujemy – wspólnie – wykrzesać z siebie pokłady empatii i zaangażowania, które pozwolą nam wszystkim szczęśliwie zakończyć ten trudny rok.  A szczególnie tym, którym tego szczęścia w tym roku zabrakło – czytamy na stronie organizatora.

W pomoc potrzebującym w ramach Szlachetnej Paczki zaangażować się można jako Wolontariusz lub Darczyńca. Aby wybrać rodzinę, w pomoc której chcemy się zaangażować należy wejść na stronę internetową https://www.szlachetnapaczka.pl/. Wsparcie materialne trafi do potrzebujących w trakcie tzw. Weekendu Cudów. W tym roku Wolontariusze będą przekazywali Szlachetne Paczki w dniach 12 i 13 grudnia.

Jak można pomóc wybranej rodzinie? Przede wszystkim należy się upewnić, że możliwe jest spełnienie jej 3 podstawowych potrzeb. Do przygotowania paczki zaangażować można bliskich, znajomych czy współpracowników. Należy być w kontakcie z opiekunek wybranej rodziny. W trakcie finału, czyli właśnie w dniach 12 – 13 grudnia paczki muszą być dostarczone do wybranego magazynu, skąd wolontariusze przekażą paczki Rodzinie. Darczyńcy zostaną poinformowani o reakcji rodziny przez Wolontariuszy.

Warto wspomnieć, że tylko w roku 2019 w działania w ramach Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 620 tys. osób. Pomoc o łącznej wartości ponad 45 milionów złotych trafiła wówczas do 14,5 tysiąca rodzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *