„Jutro albo pojutrze” w Kinie Konesera!

Film, który miał być zapiskiem przygód trójki przyjaciół, pewnie trafiłby do szuflady, a okazał się dokumentem godnym nominacji do Oscara. „Jutro albo pojutrze” – opowieść o życiu trójki przyjaciół pojawi się w Kinie Konesera 22 maja.

Autorem filmu „Jutro albo pojutrze” jest  Bing Liu – jeden z bohaterów. Chłopak postanowił, że będzie nagrywał sztuczki deskorolkowe, które tworzył ze swoimi przyjaciółmi – Zackiem (Zack Mulligan) i Keire (Keire Johnson). Z materiałów nagrywanych przez 12 lat powstał dokument pokazujący trudy dorastania. Film ukazuje, jak nieprzewidywalne jest życie. Zack zostaje nieoczekiwanie ojcem, Keire dostaje pierwszą pracę, ale musi zmagać się z nietolerancją rasową i śmiercią ojca. Za to matka Binga, która pochodzi z Chin, nie może się odnaleźć w amerykańskim społeczeństwie. W dokumencie zawarto problemy, które spotykają ludzi na całym świecie, ale także przedstawia, jak działa społeczeństwo amerykańskie. To film zaczynający się od młodości i beztroskiego życia, a kończący na dorosłości i dojrzałości.

„Jutro albo pojutrze” był nominowany do Oscarów w 2019 roku za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny, a wygrał między innymi 4 statuetki na festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Dokument będzie można zobaczyć 22 maja 2019 w Kinie Konesera w Kinie Helios Metropolia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *