„Diablo. Wyścig o wszystko” – polska wersja „Szybkich i wściekłych”?

Szybkie samochody, gangsterski półświatek i piękne kobiety. Do tego adrenalina, niebezpieczeństwo czyhające za rogiem i policyjne obławy. To wszystko może mieć związek tylko z jednym – z nielegalnymi wyścigami. Już od 18 stycznia będzie można zobaczyć je na ekranie w filmie „Diablo. Wyścig o wszystko”.

Film w reżyserii Michała Otłowskiego i Daniela Markowicza to historia człowieka, który dla dobra bliskich jest gotów poświęcić wszystko. Włącznie ze swoim życiem. Kuba (w tej roli Tomasz Włosok), główny bohater tej opowieści, to młody chłopak pasjonujący się szybkimi samochodami i ich zawrotną prędkością. Gdy pewnego dnia dowiaduje się, że jego siostra Lena musi przejść za granicą bardzo kosztowną operację, postanawia jej to umożliwić. Chcąc jak najszybciej zdobyć potrzebne na leczenie pieniądze, decyduje się wziąć udział w nielegalnych wyścigach, rozwijając przy tym swą niecodzienną pasję.

Podczas jednego z takich wyścigów, jego talent i śmiałość zostają zauważone przez mafijny półświatek. Wpływowy w świecie gangsterów Max (Rafał Mohr), proponuje bohaterowi udział w owianym niechlubną sławą wyścigu, którego stawką jest przede wszystkim życie. Zwycięzca tej niebezpiecznej potyczki otrzymuje (oprócz ogromnych pieniędzy) tytuł Diablo i stałą pozycję na gangsterskim piedestale. Ryzyko wzięcia udziału w tym wyścigu jest jednak ogromne – to przede wszystkim nierozerwalny związek z mafijnym półświatkiem i wieczna obawa o swoje życie. Czy Kuba zaryzykuje?

Oprócz Tomasza Włosoka, na ekranie zobaczymy, również innych, wybitnych aktorów m.in. Cezarego Pazurę, Joannę Opozdę, Rafała Mohra, Mikołaja Roznerskiego, Agnieszkę Włodarczyk, Patrycję Kazadi czy też Katarzynę Figurę.  Musicie to zobaczyć!

Premiera w sieci kin Helios: 18 stycznia 2019r.

Czas trwania filmu: 106 minut

Ograniczenia wiekowe: film dozwolony od 15 lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *