Lato zaczyna się w Gdyni – Cudawianki 2018

Uroczysty początek lata, tzw. Cudawianki odbyły się w minioną sobotę w Gdyni już po raz jedenasty. W tym roku, oprócz będącego znakiem rozpoznawalnym imprezy wyplatania wianków oraz koncertów, uczestnicy festiwalu skorzystać mogli z wielu innych przygotowanych na tę okazję atrakcji. Czym zachwycały Cudawianki 2018? Odpowiadamy!

Tegoroczna edycja festiwalu, której hasłem przewodnim były ,,Cztery strony świadomości”, odbyła się 23 czerwca. Tradycyjnie większość wydarzeń miała miejsce na plaży miejskiej w Gdyni oraz w jej okolicach, jednak w tym roku warto było zajrzeć także do gdyńskiego Infoboxu. Tam w godzinach 10:00 – 17:00 przeprowadzone zostały warsztaty DJ’skie, podczas których można było spróbować swoich sił w zakresie tworzenia muzyki elektronicznej.

Źródło: Facebook@CudaWiankiGdynia, album: Warsztaty DJ’skie Cudawianki 2018 https://www.facebook.com/pg/CudaWiankiGdynia/photos/?ref=page_internal

W Parku Rady Europy każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzięki Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Lubichowie, obecni tworzyli swój własny, wyjątkowy wianek. Przez cały dzień park był miejscem, gdzie można było spędzić czas na odpoczynku i to nie tylko tym związanym z relaksem na leżakach, lecz także tym aktywnym. Chętni wraz z rodziną brali udział w Turnieju Gier Planszowych, wspólnie ćwiczyli jogę, a także tańczyli. Pierwszy raz w historii festiwalu, odbył się pokaz mody, podczas którego zostały zaprezentowane kolekcje lokalnych butików, takich jak : Slow On, Bosa Club, Colette, Baldinini, Nadia, Karuzela Pasji. Pokaz stanowił także inaugurację projektu Gdynia Jest Fashion.

Ważnym elementem tegorocznych Cudawianek, był temat ekologii. W wielu miejscach parku zostały ustawione instalacje dotyczące tej tematyki. Przeprowadzone zostały zajęcia z zakresu twórczego recyklingu i sztuki DIY, między innymi z wykorzystaniem aluminiowych puszek ( Every Can Counts), a także warsztaty szycia zorganizowane przez pracownie Lilki Szpilki. Uczestnicy Festiwalu mogli skorzystać z nowej formy rozrywki, a mianowicie z Cudnego Kina, czyli prezentacji prac studentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz kronik filmowych. Filmy wyświetlane były w dwóch sekcjach: Dziennej w godzinach 12:00 – 18:00 oraz Cuda Kino od godziny 19:00 do 21:30.

Źródło:Facebook@CudaWiankiGdynia, album: PARK CUDÓW 2018 https://www.facebook.com/pg/CudaWiankiGdynia/photos/?ref=page_internal

Oprócz wystawianych tradycyjnie stoisk, na których zakupić można było praktycznie wszystkood przypraw, poprzez ubrania i biżuterie, aż po antyki. W  tym roku w ramach Cudawianków odbył się Festiwal Smaków i Foodtracków. Pojawiło się na nim około 20 wozów, z których można było spróbować przysmaków z całego świata – zarówno tych klasycznych, jak i nieco bardziej egzotycznych.

Cudawianki to wydarzenie, które można polecić wszystkim – każdy bowiem znajdzie tam coś dla siebie oraz miło spędzi czas na świeżym powietrzu. Już teraz warto pomyśleć o wzięciu udziału w przyszłorocznej edycji. My wybieramy się na pewno!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *