Kilometry Dobra dla Czworonogów

1400km rowerem. Brzmi niemożliwie? Nic bardziej mylnego, 15 czerwca, Adrian, student Uniwersytetu Gdańskiego wyrusza w podróż w szczytnym celu. Wraz ze swoją dziewczyną Angeliką zbierają pieniądze dla zwierząt ze schroniska w Olsztynie. 

Angelika Ludwiczak i Adrian Joswowitz-Niemierski są studentami Uniwersytetu Gdańskiego, ona studiuje Oceanografię, on Geografię. Od kilku lat udowadniają, że studiowanie nie musi być nudne i nie trzeba spędzić tego okresu siedząc w jednym miejscu. Zwiedzili już ponad 40 państw, między innymi Jordanię, Izrael czy Maroko. Teraz organizują akcję charytatywną by pomóc zwierzętom. 15 czerwca Adrian wyrusza z miasta partnerskiego Olsztyna, Gelsenkirchen w Niemczech, przejedzie przez miejscowości takie jak: Wolfsburg, Szczecin oraz Gdańsk. Całość planuje zakończyć po maksymalnie dwóch tygodniach podróży w Olsztynie. Na pytanie skąd taki pomysł Angelika odpowiada:

„Adrian samą podróż planował już od dawna, a jak zaczął o tym mówić na poważnie to wpadłam na pomysł, żeby spróbować przy okazji zrobić coś dobrego. A jako, że mieszkam obok schroniska i wiem, że nie jest tam najlepiej to od razu pojawił się pomysł, żeby zebrać pieniądze na pomoc tym zwierzętom.”

Para poszukuje partnerów oraz sponsorów dla swojej akcji, na dzień dzisiejszy wśród nich znalazł Cichocki Ocean Team – należący do Tomasza Cichockiego, żeglarza który pokonał samotnie Atlantyk. Pomóc można na kilka sposobów:

  1. Zostać sponsorem akcji – w tej sprawie należy napisać wiadomość prywatną do Angeliki i Adriana (link do fanpage’u poniżej)
  2. Zostać darczyńcą i przekazać pieniądze bezpośrednio na konto schroniska:

Tytuł przelewu: “KILOMETRY DOBRA”
Nr konta: 21 1020 3541 0000 5402 0291 6203
Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie
ul. Turystyczna 2, 10-369 Olsztyn.

  1. Udostępnić wydarzenie i puścić wieść o akcji dalej

Organizatorzy zaznaczają, że największą pomocą jest adopcja zwierzaka, jeśli tylko mamy na to warunki i czujemy, że będziemy w stanie dać mu lepsze życie.

Przydatne linki:

Where the sky is blue forever – fanpage podróżniczy Angeliki i Adriana, będzie tu publikowana relacja z podróży oraz to tu należy się kontaktować w razie pytań lub chęci zostania sponsorem

Kilometry Dobra dla Czworonogów – wydarzenie akcji charytatywnej, tu są dostępne szczegółowe informacje do akcji

Reportaż Telewizyjny – Angelika wraz z Adrianem opowiadają o swojej akcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *