Królewskie zaręczyny z amerykańskim akcentem

Meghan i Harry. Aktorka z Los Angeles i książę z Londynu. Nowa, najwspanialsza para na świecie. Poznali się na randce w ciemno, a kilka dni temu Pałac Buckingham oficjalnie ogłosił ich zaręczyny… 

Trudne początki

Henry Charles Albert David, znany jest wszystkim jako książę Harry. W młodości nie dawał spać spokojnie rodzinie królewskiej. Słynął z burzliwego życia prywatnego, buntował się przeciwko panującym na dworze zasadom. Na jego postawę bardzo wpłynęła śmierć matki. Choć jego zachowanie często wzbudzało kontrowersje, kolejne lata przyniosły zmiany w życiu księcia. Wstąpił do wojska, pomagał w organizacji domów dziecka, udzielał się charytatywnie (między innymi w Afryce). Po zbuntowanym Harrym nie było śladu. Co raz częściej oficjalnie reprezentował Pałac Buckingham. Stał się ulubieńcem Brytyjczyków.

Pogłoski o nowym związku pojawiły się latem zeszłego roku. Początkowo nikt nie znał nazwiska nowej partnerki księcia. Para nie pokazywała się publicznie, ich związek nie był komentowany przez rzeczników rodziny królewskiej. Dziennikarze szybko dowiedzieli się jednak, że tajemniczą nieznajomą jest amerykańska aktorka –
Meghan Markle.

Urodziła się i wychowała Los Angeles. Choć studiowała stosunki międzynarodowe i historię teatru, ostatecznie wybrała aktorstwo. Zagrała jedną z głównych ról w popularnym serialu „Suits”, a także wiele ról epizodycznych.
W 2016 roku została światowym ambasadorem World Vision Canada – organizacji działającej na rzecz przezwyciężenia ubóstwa. Należy też do organizacji ONZ Kobiety. Brała udział w kompaniach walczących o równość płci. Jej życie prywatne również nie było nudne. W 2011 roku wzięła ślub z producentem filmowym Trevorem Engelsonem, lecz rozwiedli się już po dwóch latach. Zmiany przyniósł lipiec 2016 roku..

Randka w ciemno

3 dni temu Pałac Buckingham wydał oficjalne oświadczenie – książę Harry i jego wybranka Meghan Markle, zaręczyli się kilka tygodniu temu w Londynie. Jeszcze tego samego dnia odbyła się oficjalna sesja zdjęciowa,
a także wywiad, którego narzeczeni udzielili stacji BBC. Zapytani przez dziennikarkę o początki ich znajomości, bardzo chętnie opowiedzieli swoją historię. To była randka w ciemno zaaranżowana przez ich wspólną znajomą. Oboje zgodnie przyznali, że niewiele o sobie wiedzieli. Harry nie oglądał „Suits”, Meghan nie znała dokładnie brytyjskiej rodziny królewskiej.

Po kolejnych dwóch randkach postanowili wyjechać na wakacje do Botswany. Te dni były dla nich szczególnie ważne.
– Spaliśmy pod gwiazdami, spędziliśmy tam pięć dni, co było oczywiście fantastyczne. Tam naprawdę byliśmy sobą, co było dla mnie szczególnie istotne aby mieć pewność, że dobrze się poznaliśmy –  powiedział w wywiadzie książę.

Standardowa, przytulna noc

Zaręczyny księcia Williama z Kate Middleton odbyły się podczas wakacji w Kenii. Książę Harry wybrał zdecydowanie inną scenerię. Oświadczył się w ich posiadłości w Londynie. – To była jedna z typowych, przytulnych nocy. Standard – wspominali później tamten moment. Meghan nie spodziewała się, że ten wieczór będzie taki wyjątkowy.  – Niesamowita niespodzianka. Był bardzo naturalny i romantyczny… Ukląkł na jedno kolano –  opowiadała szczęśliwa narzeczona.

Diana obecna podczas zaręczyn

Pierścionek zaręczynowy został osobiście zaprojektowany przez księcia Harry’ego. Wykonany jest z żółtego złota. Główny kamień pochodzi z Botswany, a małe diamenty umieszczone po obu stronach pochodzą z kolekcji księżnej Diany. – Chciałem mieć pewność, że mama będzie obecna podczas naszej szalonej podróży – komentował dalej książę. Meghan zapytana o to, co znaczy dla niej nosić diamenty z kolekcji Diany odpowiedziała – To dla mnie bardzo ważne, że jest częścią tych zaręczyn. Dodała też, że cieszy się z poznania rodziny swojego narzeczonego, która była bardzo ważna w życiu Diany. Dzięki nim mogła lepiej zrozumieć relacje które ich łączyły. – Myślę, że zostałyby najlepszymi przyjaciółkami – zakończył Harry.

Ślub planowany jest na wiosnę przyszłego roku. Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejne informacje.
Cały wywiad można obejrzeć tutaj.

fot: royal.uk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *