Wojciechowska redaktor naczelną Travel Channel

Martyna Wojciechowska została dyrektor programową Travel Channel. Za polską wersję tego podróżniczego kanału odpowiadać będzie Grupa TVN.  Była redaktor naczelna National Geographic Polska i National Georaphic Traveler powróci na ekrany telewizorów  m.in. z nowym sezonem „Kobiety na krańcu świata”.

 Może dziwić fakt, że 19 lat temu  Martyna Wojciechowska zaczynała jako modelka.  Odważna okładka dla magazynu „Playboy” okazała się trampoliną do kariery. Atrakcyjna blondynka została zauważona przez dyrekcję TVN i poprowadziła popularne reality show „Big Brother”, a potem między innymi „Dzieciaki z klasą”, czy „Misja Martyna”. Przed ponad dekadę, sprawowała stanowisko redaktor naczelnej miesięcznika National Geographic Polska i National Geographic Traveler.

– Kiedy 10 lat temu weszłam do siedziby NG, największego Towarzystwa Naukowego na świecie, poczułam się wyróżniona. To tu bywali najwięksi podróżnicy i eksploratorzy ostatniego wieku, odkrywcy, badacze, dzięki którym poznaliśmy i wciąż lepiej poznajemy świat, ale też szaleńcy, którzy nie oglądając się na innych, przesunęli granice ludzkich możliwości. Wtedy zrozumiałam, że zostałam redaktor naczelną magazynu, który ma wpływ na to, jak ten świat wygląda. Bo przecież dzięki niemu wiemy i rozumiemy więcej, a to punkt wyjścia do każdej zmiany. Poczułam, że to zaszczyt i wielka szansa uczestniczyć w czymś ważnym, że spoczęła na mnie ogromna odpowiedzialność – czytamy w oświadczeniu Wojciechowskiej. Rola ta, była dla niej tak ważna, że współrzędne geograficzne głównej siedziby NG w Waszyngtonie, wytatuowała na przedramieniu.
Miłośnicy wspinaczki wysokogórskiej znają ją jako zdobywczynię Korony Ziemi, a fani Rajdu Dakar, jako jedną z niewielu kobiet, która ten morderczy wyścig ukończyła. Jest także autorką wielu książek podróżniczych, ostatnia z nich nosi tytuł  „Przesunąć horyzont”.

Nie bójcie się zmian

Funpage Martyny Wojciechowskiej liczy ponad półtorej miliona lajków. Obserwatorzy od dawna podejrzewali, że w życiu globtroterki dzieję się coś niezwykłego. Dodatkowo, dziennikarka podgrzała atmosferę publikując na stronie zdjęcie z przekazem – nie bójcie się zmian. Jak się okazuje, fanów Martyny intuicja nie zawiodła. Kilka dni później gwiazda oficjalnie poinformowała, że od teraz będzie odpowiedzialna za linię programową kanału podróżniczego. Nikt nie ma wątpliwości, że Wojciechowska świetnie sprawdzi się w roli szefowej Travel Channel, bowiem ma ona spore doświadczenie. W 2003 roku, była jedną z osób, która stworzyła i rozwijała kanał motoryzacyjny TVN Turbo.

Co na antenie?

Travel Channel to brytyjski kanał telewizyjny, stąd w jego polskiej wersji pojawią się kultowe, wysokobudżetowe programy, między innymi słynny „Everest rescue”, ale też rodzime produkcje. Niespodzianką jest też kolejny, dziewiąty już sezon „Kobiety na krańcu świata” z Martyną w roli gospodyni. W wywiadzie dla „Dzień Dobry TVN” dziennikarka zachęcała blogerów, amatorów podróżowania, do wysyłania jej krótkich materiałów video z własnymi pomysłami na telewizyjne produkcje – dla nich również ma znaleźć się miejsce w ramówce.
To będzie kanał dla tych, którzy z jednej strony chcą oglądać telewizję i w ten sposób podróżować, ale z drugiej strony dla tych, którzy potrzebują inspiracji, konkretnej porady co zrobić, żeby samemu wyruszyć na kraniec świata – dodała. Prace nad nowymi projektami ruszyły, a ich efekty będziemy mogli zobaczyć już jesienią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *