Bawimy się beztrosko – po raz dwudziesty

10382025_722926814457353_8911351546056796568_oBeztroski melanż to ubrania, imprezy, ale też niezapomniane przeżycia i niesamowita atmosfera. Każdy, kto choć raz uczestniczył w tym wydarzeniu, wie o czym mowa. Jak to się zaczęło? Kto za tym stoi? I kogo możecie spotkać podczas zabawy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej.

„Ja mam beztroski melanż i niczym się nie przejmuję”

Wszystko zaczęło się parę lat temu. – Hasło „Beztroski melanż” wymyślił nasz kolega, podczas wypadu do Władysławowa, gdzie co roku świętujemy moje urodziny – wspomina Leśny, organizator. Podczas pieszego powrotu z Chałup na pole namiotowe, jeden z kolegów, Skubi, skręcił w stronę plaży zatrzymując całą ekipę. Pobiegł po niego Rybas (kolejny z organizatorów) – Daj mi spokój, ja mam beztroski melanż i niczym się nie przejmuję – usłyszał od niego, a hasło się przyjęło. Przy okazji jednego z kolejnych wyjazdów, zaprojektowali logo i zrobili koszulki. Wszyscy wykazali ogromny entuzjazm, a tym wszystkim zainteresował się trzeci i ostatni pomysłodawca, Janero. Spotkali się we trójkę i zaczęli rozmawiać o szczegółach biznesu – postanowiliśmy, że zrobimy ciuchy, a żeby je promować, będziemy robić imprezy pod szyldem beztroskiego melanżu – komentuje Leśny. I tak właśnie wyglądały początki.

Imprezy

Pełną parą ruszyli z organizacją. Nawiązali kontakt z menadżerami kameralnego Undergroundu. Umówili się na spotkanie i zaczęli działać. Pierwsza impreza pod szyldem Beztroskiego Melanżu odbyła się tam w grudniu 2014 roku. Ten sopocki klub posłużył organizatorom najczęściej, jednak nie raz 12304561_923593767723989_1211301965984371600_owypłynęli oni na głębsze wody. W lipcu 2015 roku impreza na jeden wieczór przeniosła się do Gdańska, a konkretnie do klubu Protokultura. Podczas tego wydarzenia, na scenie wystąpili m.in.: 2sty – warszawski raper, związany z wytwórnią Prosto oraz trójmiejscy reprezentanci – Leh i Duchu. Beztrosko mogli bawić się mieszkańcy Koszalina i Wejherowa, gdzie również odbyły się edycje imprezy.

Jak wiadomo nie od dziś, to Sopot jest stolicą najlepszych imprez na Pomorzu… a nawet w całej Polsce. Gdynia na co dzień nie tętni nocnym życiem, więc organizatorzy postanowili to zmienić. Beztroski melanż vol. 19 odbył się właśnie tam, w klubokawiarni Jedz Pij Tańcz. Miało to miejsce 27 lutego, dzień przed hip-hopowym festiwalem Fresh n Dope. Dziewiętnasta edycja przyciągnęła naprawdę sporą liczbę uczestników, więc akcja rozruszania Gdyni rozpoczęła się sukcesem.

Na imprezach tego cyklu pojawia się trójmiejska (i nie tylko) śmietanka hip-hopowa. Pawbeats, Buka, Mielzky, Rdw, HuczuHucz, Leh – to jedynie parę ksywek pojawiających się często na liście gości. Imponująca jest również lista zapraszanych DJ-ów – Dj PoProstu, HWR, Co cie trapy, Micky Move i 12039564_894954750587891_7010521908529215354_noczywiście RX, znany ze współpracy z najlepszymi raperami w Polsce – O Beztroskim Melanżu wszystko mówi jego logo – wspinamy się na imprezowe szczyty w gronie mega przyjaźnie nastawionych ludzi. Czysta dobra zabawa. Problemy zostawiamy w domu, bawimy się do rana – mówi RX. Nie trudno zgodzić się z jego słowami. Imprezy to doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości i totalnego odprężenia.

Bawimy się beztrosko… po raz dwudziesty

Amatorom beztroskich melanży, ale również tym, którzy nie brali udziału w żadnej z dziewiętnastu edycji, polecamy okrągłą, dwudziestą już odsłonę. Organizatorzy ponownie zapraszają do gdyńskiej klubokawiarni Jedz Pij Tańcz i to już 1 kwietnia! Za deckami po raz kolejny pojawi się RX i Micky Move oraz gościnnie DVJ RINK. Zapowiada się naprawdę dobra zabawa, więc obecność obowiązkowa! Więcej szczegółów znajdziecie na facebookowym wydarzeniu.

Gorąco zapraszamy!

fot. Brixu