Przegląd kanałów YouTube: vlogerki i vlogerzy

Vlogi coraz rzadziej są osobistymi pamiętnikami autora, obecnie skupiają się na konkretnych tematach lub mają specyficzną formę, która przyciąga widzów. Oto czwarta część przeglądu kanałów YouTube, przestawiająca vlogerki i vlogerów, których warto znać.

Krzysztof Gonciarz

Zapewne korzystając z serwisu YouTube, każdy prędzej czy później natknął się na filmy Krzysztofa Gonciarza, który tworzy wideo w Internecie od 2007 roku. Kiedyś był on znany głównie z humorystycznego programu „Zapytaj Beczkę”, w którym odpowiadał na pytania widzów. Jednak obecnie Krzysztof poszerzył działalność o materiały ze swoich podróży po świecie. Na jego kanale znaleźć można filmy z europejskich stolic, a także Chicago, Spitsbergenu, a przede wszystkim z Japonii. Materiały charakteryzuje profesjonalizm i zróżnicowane treści, dzięki czemu widz może poznać niezwykłe ciekawostki, lokalną kuchnie i niecodzienne miejsca.

Kaja Klimek

Hashtag Warsztat to młody kanał na YouTube, prowadzony przez Kaję Klimek, którą możecie znać z „Weekendowego Magazynu Filmowego”. Autorka posiada wiedzę z zakresu kultury, dlatego w swoim programie poddaje analizie między innymi dzieła filmowe lub muzyczne. Dzięki Kai dowiecie się co to jest „syndrom Trinity” oraz co nasza współczesność ma wspólnego z „Powrotem do przyszłości II”. Warto obserwować Hashtag Warsztat, żeby sprawdzić jak się będzie rozwijać z każdym następnym odcinkiem.

Paweł Opydo

Autor bloga Zombie Samurai rozpoczął niedawno nowy projekt, jakim jest program „Trzy po trzy”. W filmach, pełnych ciętego humoru, omawiane są dzieła popkultury, najnowsze wydarzenia i nowinki technologiczne. Program ma charakter vloga, w którym przedstawione są zazwyczaj trzy tematy. Zatem, jeżeli lubicie teksty z bloga Zombie Samurai, program „Trzy po trzy” zapewne przypadnie wam do gustu.

Paulina Lis

Lisie Piekło to kanał, na którym znajdziecie zabawne filmy o różnej tematyce. Pojawiają się tutaj między innymi materiały lifestylowe, wyzwania i specjalne poradniki (np. „Jak przetrwać szkołę”). Stałym programem jest „Winny Lis”, gdzie przy lampce wina youtuberka odpowiada na pytania widzów. Lisie Piekło to dawka specyficznego humoru, która może umilić wam ponury dzień.

Włodek Markowicz

Po opublikowaniu tysiąca odcinków programu Lekko Stronniczych, jego autorzy postanowili zająć się indywidualną twórczością na YouTube. Dwa miesiące temu zadebiutował „Flashback”, który stworzył Włodek Markowicz. Mimo osobistego charakteru programu, jest on ciekawy dla osób, dorastających w latach 90., ponieważ dotyczy technologii i dzieł kultury z tamtego okresu. Autor wspomina między innymi początki Internetu w Polsce, czy też jazdę na deskorolce. Ponadto, na kanale pojawiają się również inne materiały, na przykład film na temat e-sportu – „The Glory”.

A wy jakich vlogerów lub vlogerki oglądacie? Koniecznie napiszcie w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *