Jak spakować się do bagażu podręcznego – męska decyzja

fot. Strange Luke (flickr.com)

fot. Strange Luke (flickr.com)

Wypady za miasto, wyjazd do domu, a może atrakcyjny lot za granicę wynaleziony w ofercie tanich linii lotniczych. Problem zaczyna się wtedy, kiedy nie chcemy lub nie możemy zabrać ze sobą wielkiej walizki. Jak praktycznie spakować bagaż podręczny, aby nie rezygnować z zabrania potrzebnych rzeczy?

Pakowanie się bywa dla mężczyzny katorgą. Najlepiej byłoby gdybyśmy mogli wrzucić to, co nam jest niezbędne i zamknąć bagaż z uśmiechem na twarzy. Niestety, wygląda to zgoła inaczej. Co włożyć na spód torby? Jak przewozić kosmetyki? Czy damy radę wziąć wszystko, co chcemy?

Musimy mieć na uwadze, aby nasze rzeczy się nie zniszczyły. Najważniejszą, a małą znaną zasadą jest ta, że elegancko złożone w kostkę ciuchy wcale nie ułatwią nam pakowania. Ubrania wkładamy rozłożone, tak by rękawy, nogawki i inne wystawały poza walizkę – dopiero na sam koniec zaginamy je i wkładamy do środka.

Układając ubrania w ten sposób, tworzymy pewnego rodzaju „koszyk” do którego możemy włożyć na przykład książkę lub obuwie.

fot. Hajime NAKANO (flickr.com)

fot. Hajime NAKANO (flickr.com)

Bieliznę i skarpetki najlepiej umieścić do wnętrza butów. Zaoszczędzimy miejsce, a jednocześnie obuwie nie ulegnie zniekształceniu

Otwarte kosmetyki (szampony, żele pod prysznic) zabezpieczamy dodatkowymi torebkami – tak, by w razie otwarcia, nie zalały naszych rzeczy.

Problemem mogą być maszynki do golenia wielokrotnego użytku. Jak taką zabezpieczyć na podróż? Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie na nią biurowego klipsa. Wyciągając ją nie skaleczmy się, a ostrza nie zostaną narażone na stępienie.

Teraz, za pomocą tych kilku prostych rad, możecie zaskoczyć swoje dziewczyny i mamy. Najwyższy czas obalić mit, że prawdziwy mężczyzna nie potrafi porządnie zapakować walizki!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *