[KONKURS] O.S.T.R. w klubie Pokład

12341383_988179237905055_8677425640669104907_nO.S.T.R. czyli Adam Ostrowski to muzyk, producent, instrumentalista, a przede wszystkim wybitny raper. Mówi się o nim, że jest jednym z najbardziej pracowitych artystów w Polsce, który na scenie osiągnął właściwie już wszystko. Mimo to, swoją ostatnią płytą udowodnił, że wciąż nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W najbliższy czwartek, 10 grudnia, potwierdzi to podczas koncertu w gdyńskim klubie Pokład.

Ten 35-latek ma na koncie 19 albumów studyjnych, z czego 5 uzyskało status złotych i 4 platynowych. Pochodzi z Łodzi, z rodziny o tradycjach muzycznych. Już jako trzylatek podjął próby nauki gry na skrzypcach, którą z resztą kontynuował później na łódzkiej Akademii Muzycznej. Pierwsze kroki w rapie zaczął stawiać mając 12 lat, a już dwa lata później wraz z kolegami założył swoją pierwszą grupę muzyczną.

Jego pierwsza płyta, „Masz to jak w banku”, ukazała się w 2001 roku. Co ciekawe, kontrakt płytowy zdobył przez przypadek – dzięki krótkiemu występowi na scenie klubu Prokadencja. Kontrakt gwarantowała wytwórnia Asfalt Records, z którą Ostrowski związany jest do dziś. Niecały rok zajęło mu odniesienie sukcesu komercyjnego. Dzięki płycie „Tabasko” wypłynął na szersze wody, a sama płyta została nominowana do Fryderyków. To właśnie stąd pochodzi jeden z najważniejszych utworów polskiej muzyki, „Kochana Polsko”. Nie ma żadnych wątpliwości, że O.S.T.R. jest świetnym obserwatorem tego, co dzieje się wokół i jak nikt inny w prostych słowach potrafi opowiedzieć o zmorach codziennego życia przeciętnego Kowalskiego.

Ostry przez kilka lat udzielał się w projektach innych muzyków, nie zapominając przy tym o działalności na własny rachunek, stawiając tym samym na półce kolejne wyróżnienia i statuetki, a przede wszystkim, z każdym kolejnym wydawnictwem, zyskując respekt słuchaczy i ludzi z branży. Jego ostatnimi ogromnymi sukcesami są wydawane rok po roku albumy „Haos”, „Kartagina” oraz „Podróż zwana życiem”. Ten pierwszy nagrany został przy udziale Hadesa, a zwieńczeniem tego była świetnie przyjęta wspólna trasa koncertowa. „Kartagina” z 2014 roku nagrana została z udziałem Marco Polo, amerykańsko-kanadyjskiego producenta, a całość dopełniona została wyjątkową oprawą graficzną. „Podróż zwana życiem”, wydana w lutym tego roku, to jak mówi sam jej autor, najważniejsza płyta w jego życiu. Oparta jest w głównej mierze na instrumentach elektronicznych, ale największą jej zaletą są do bólu szczere i bezkompromisowe teksty.

Jako supporty wystąpią Buszman Buszido oraz MEEK, OH WHY?

Kiedy? 10 grudnia, 20:00

Gdzie? Klub Pokład, Al. Jana Pawła II 11, Gdynia

Bilety: 40 zł (dostępne na www.eventim.pl, www.ticketpro.pl oraz w Tawernie obok klubu Pokład)

KONKURS

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania jest jedna wejściówka na koncert Ostrego! Jeśli chcesz, by trafiła właśnie do Ciebie, napisz w komentarzu pod tekstem, którą płytę rapera uważasz za najbardziej udaną w jego karierze i uzasadnij swój wybór. Na odpowiedzi czekamy do środy, 9 grudnia, do 18:00. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *