[KONKURS] Książka „Red Lipstick Monster. Tajniki makijażu”

RML banerCoraz częściej dzieła youtuberów można znaleźć nie tylko w Internecie, lecz także na półce w księgarni. 4 listopada premierę miała książka „Red Lipstick Monster. Tajniki makijażu”. Czy faktycznie odkrywa przed czytelnikami sekrety wizażu?

Jak zrobić idealną kreskę eyelinerem? Czym należy się kierować przy wyborze podkładu? Do tej pory vlogerka Ewa Grzelakowska-Kostoglu (szerzej znana jako Red Lipstick Monster) na tego typu pytania odpowiadała w swoich filmach. Jednak od listopada więcej na temat wizażu możemy się dowiedzieć także z książki youtuberki – „Red Lipstick Monster. Tajniki makijażu”.

Autorka dzieli się zebraną przez lata wiedzą, dokładnie tłumacząc zagadnienia. W książce znajdziemy porady dotyczące każdego etapu tworzenia makijażu – od wybrania odpowiednich narzędzi, przez dobór kosmetyków, na wykonaniu wizażu kończąc. W dziesięciu rozdziałach zebrano informacje przydatne zarówno dla początkujących, jak i średnio zaawansowanych. Jednocześnie vlogerka niczego nie narzuca, wręcz zachęca do kreatywnego podejścia. – Nikt nie może ci mówić, jak powinnaś wyglądać, bo to ty masz dobrze czuć się w swojej skórze – mówi Ewa Grzelakowska-Kostoglu.

RLM strona1Publikacja jest starannie wydana, na stronach oprawionych w twardą okładkę, znajdziemy wiele przykuwających wzrok ilustracji i zdjęć. Być może oczywiste jest to, że poradnik makijażu zawiera fotografie, jednak w tym przypadku są one wyjątkowo estetyczne i pełne kolorów. Oprawa graficzna książki jest spójna i nawiązuje do Red Lipstick Monster – tytuł każdego z dziesięciu rozdziałów, wygląda jak napisany szminką. Ponadto, na końcu podręcznika znajdziemy słowniczek, z którego dowiemy się, na przykład czym jest blendowanie oraz pędzel duo fibre.

RLM strona 2Dla fanów vlogów Ewy „Tajniki makijażu” okażą się uporządkowanym zbiorem porad płynących z filmów. Znajdują się tu między innymi informacje na temat wyboru podkładu właściwego dla naszej skóry, optycznej korekty kształtu ust, czy też podkreślenia brwi. Jednakże w książce pojawiają się rozszerzenia niektórych tematów (np. dobór koloru cieni do powiek do barwy naszych tęczówek), jak również kwestie do tej pory nie poruszane na kanale RLM (np. „Makijażowe triki dla okularnic”). Natomiast dla niezaznajomionych z vlogami autorki, każdy rozdział dopełniony jest listą linków do materiałów wideo, w których znaleźć można dodatkowe informacje. Jest to pomocne, gdy szukamy konkretnych przykładów makijażu lub produktów.

„Red Lipstick Monster. Tajniki makijażu” zaskakuje, nie tylko profesjonalizmem, lecz także tym, że autorce udało się w słowie pisanym przekazać tę pozytywną energię, znaną z jej filmów. Dla osób interesujących się sztuką wizażu, jest to lektura przydatna, po której wybór kosmetyków do konturowania lub obsługa eyelinera nie będzie już tajemnicą.

fot. Zuzanna Tanajewska

KONKURS!
Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak, specjalnie dla Was mamy do wygrania DWIE KSIĄŻKI „Red Lipstick Monster. Tajniki makijażu”. Jak je zdobyć? Wystarczy, że w komentarzu napiszesz, dlaczego książka Red Lipstick Monster powinna trafić właśnie do Ciebie? Na kreatywne odpowiedzi czekamy do 20 listopada. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *