[KONKURS] Natalia Przybysz z „Prądem” w Gdańsku

natu1

fot.Anna Rezulak / Solidarity od Arts

Śmiało można stwierdzić, że ostatnie miesiące w polskiej muzyce należą do niej. Po ubiegłorocznej premierze albumu „Prąd”, Natalia Przybysz po raz kolejny zdobyła uznanie branży muzycznej, a przede wszystkim słuchaczy. W niedzielę, 18 października, w klubie Parlament, zaprezentuje repertuar ze swojej ostatniej hitowej płyty.

Jeśli dokładnie przyjrzeć się całej jej działalności muzycznej, śmiało można stwierdzić, że jest ona jedną z niewielu artystek, które z każdym rokiem i z każdym wydawnictwem spotykają się z entuzjastycznym przyjęciem odbiorców i zyskują nowe rzesze fanów. Najlepiej świadczą o tym wypełnione po brzegi kluby podczas jej koncertów. Ale po kolei…

Natalia Przybysz działalność muzyczną zaczynała w grupie Sistars. Nie dało się o nich nie słyszeć, bo od 2001 roku ich muzyka była dosłownie wszędzie. „Spadaj”, „Synu”, „Na dwa” czy „Sutra” święciły triumfy wśród wszystkich szanujących się fanów soulu i R’n’B. Mimo to, grupa rozpadła się w 2006 roku,a członkowie zespołu poszli własnymi ścieżkami.

Momentem przełomowym w artystycznej działalności Natalii był album „Kozmic Blues” z 2013 roku, nagrany w hołdzie Janis Joplin. Oprócz numerów z repertuaru Amerykanki, na krążku znalazł się utwór „Niebieski”, autorstwa Przybysz i Jurka Zagórskiego. Jak przyznaje sama artystka, był to moment przełomowy, który wytyczył jej nowy kierunek i ponownie zdefiniował muzycznie. W efekcie powstał „Prąd”, który jest silnym pretendentem do tego, by trafić do kanonu najlepszych i najważniejszych polskich płyt.

Kiedy? 18 października, 19:00

Gdzie? Klub Muzyczny Parlament, ul. Świętego Ducha 2, Gdańsk

Bilety: 50 zł (Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl, Saturn, Media Markt, Empik, Parlament, Lotto w CH Manhattan), 49 zł (w dniu koncertu)

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania jest bilet na koncert Natalii! Jeśli chcesz, by trafił on w twoje ręce, napisz w komentarzu pod tekstem który utwór i z którego etapu jej twórczości uważasz za najlepszy oraz uzasadnij swój wybór. Na odpowiedzi czekamy do niedzieli, 11 października, do 18.00. Powodzenia!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *