[KONKURS] Matisyahu wystąpi w B90

1383485_623268124477155_1068045461930304869_nKiedy w 2005 roku ukazał się przełomowy dla jego kariery album pt. „Live at Stubb`s”, artysta zaczął kreatywnie przesuwać granice swoich możliwości, zaskakując fanów na każdym kroku i z każdą płytą zmieniając muzyczny image. Mowa oczywiście o Matisyahu, który już 26 sierpnia wystąpi w gdańskim klubie B90!

Chociaż Matisyahu szybko osiągnął sukces jako „chasydzka gwiazda reggae”, to wkrótce potem zaczęły go męczyć ograniczenia i projekcje związane z tym określeniem. Jego muzyka wciąż ewoluowała – tak, jak jego duchowa tożsamość. W okresie od pierwszych sukcesów do 2012 r., kiedy ukazała się „Spark Seeker”, zaszła ogromna zmiana nie tylko w wyglądzie artysty, ale również w brzmieniu tworzonej przez niego muzyki. Chociaż jego kompozycje były gorąco przyjmowane, to pamięć o jego wczesnej fascynacji reggae i postrzeganie go przez fanów jako „brodatej żydowskiej ikony” były mocno dołujące dla artysty. Presja na sukces, ciągłe koncerty wraz z atakami krytyków doprowadziły Matisyahu do stanu przemożnej izolacji, której rezultatem okazała się właśnie „Akeda” – jak dotąd jego najbardziej osobisty i „nieskażony” album.

„Akeda”, skomponowana podczas tournee i w domu artysty w Los Angeles, została nagrana w brooklyńskim Studiu G z pomocą jego koncertowej załogi – Dub Trio (Dave Holmes, Stu Brooks i Joe Tomino), i wyprodukowana przez basistę Stu Brooksa (przy asyście właścicieli Studia G – Joela Hamiltona i Dave`a Holmesa). Kilka utwór Matisyahu stworzył wraz ze swoimi wieloletnimi przyjaciółmi i współpracownikami – Aaronem Duganem, Robem Marcherem i Markiem Guilianem.

Kiedy: 26 sierpnia, godz. 20:00

Gdzie: B90,Doki 1, Gdańsk

Bilety: I Pula 70 zł – do wyczerpania, II Pula 80 zł

UWAGA!

Mamy dla Was wyjątkowy konkurs, w którym do wygrania są DWIE podwójne wejściówki na koncert! Jeśli chcesz je zdobyć, napisz i uzasadnij który album Matisyahu jest według Ciebie najlepszy. Na odpowiedzi czekamy do piątku, 14 sierpnia, do 17.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *