[KONKURS] Selah Sue zagra w B90

selah1Czerwiec zacznie się w Gdańsku wyjątkowo dobrze, a wszystko za sprawą niesamowitej Selah Sue, która już w najbliższy poniedziałek, 1 czerwca, wystąpi w klubie B90. Artystka właśnie rozpoczęła polską trasę koncertową, podczas której zagra aż siedem koncertów.

Pochodzi z Belgii, ma 26 lat, dwa albumy na koncie i czaruje swoim charakterystycznym głosem jak nikt inny. Polacy pokochali ją kiedy po raz pierwszy usłyszeli jej najbardziej znany utwór, „This World”, w pewnej popularnej reklamie. Masowo zaczęli szukać go w internecie. Jej debiutancka płyta uzyskała status platynowej, co w czasach powszechnego dostępu do muzyki udaje się nielicznym.

Selah Sue w muzyczny świat wkroczyła w czasach nastoletnich. Od piętnastego roku życia śpiewa i gra na gitarze. Brała udział w lokalnych przeglądach i konkursach, a podczas studiów jej kariera nabrała tempa. Zauważył ją holenderski wokalista, Milow, a później do swoich osiągnięć mogła dopisać już współpracę z takim artystami jak Moby czy Simply Red. W 2010 roku zagrała koncerty na największych belgijskich festiwalach, wystąpiła po raz pierwszy poza granicami swojego kraju, a także jako support przed samym Princem. W 2011 roku ukazała się jej pierwsza płyta, zatytułowana po prostu „Selah Sue”. Pochodzą z niej m. in. „Raggamuffin”, „Crazy Vibes” czy wspomniane „This world”. Wiosną tego roku przedstawiła słuchaczom kolejną, „Reason”. Tworzyła ją w wielu studiach, nie tylko w Belgii, ale i w Londynie, Los Angeles czy na Jamajce. W produkcji albumu wsparli ją Robin Hannibal i Ludwig Göransson. Swoją cegiełkę dołożył także amerykański raper, Childish Gambino. – Sukces nie uleczył moich ran. Nic tak naprawdę nie zmienił. To podróż, bitwa, którą będę toczyć całe życie – mówi artystka, podsumowując etap pierwszego albumu i zaczynając nowy, pod znakiem „Reason”.

Warto również wspomnieć, ze Selah supportować będzie świetny, młody, polski zespół – SISTER WOOD.

Kiedy: 1 czerwca, godz. 20:00

Gdzie: B90, ul. Doki 1, Gdańsk

Bilety: 120 zł / 130 zł w dniu koncertu. Dostępne: Empik, sklepy Media Markt i Saturn oraz na stronach: tickets.soundrive.pl, ebilet.pl, biletomat.pl, ticketpro.pl, biletin.pl, eventim.pl

KONKURS

Mamy dla Was DWA POJEDYNCZE zaproszenia na koncert! Jeśli chcesz je zdobyć, napisz w komentarzu pod tekstem którą piosenkę z repertuaru Selah Sue lubisz najbardziej oaz krótko uzasadnij swój wybór. Na odpowiedzi czekamy do piątku, do 17.00. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *