[KONKURS] ,,Dzień świra” na deskach Teatru Miejskiego

dzienswiraKtóż nie zna tej historii? Któż nie zna Adasia Miauczyńskiego i jego perypetii? Któż nigdy nie cytował tekstów bohaterów? W środę, 8 kwietnia, w Teatrze Miejskim w Gdyni odbędzie się spektakl ,,Dzień świra”.

Jest to historia jakich wiele. Otóż główny bohater, wspomniany Adaś Miauczyński, cierpi na natręctwa życia codziennego. Każdego poranka szuka pomysłu na to jak przeżyć nadchodzący dzień: higiena, jedzenie, praca, dzieci, jedzenie, drzemka, praca, jedzenie, praca, palenie, proszki, sen… Nietrudno się domyślić, że spotka go przy tym wiele komicznych sytuacji.

Autorem tej gorzkiej, jednak niezwykle fascynującej i przezabawnej historii jest Marek Koterski. Na scenie Teatru Miejskiego z tą historią zmierzył się Tomasz Man, uznany reżyser młodego pokolenia. Jak sobie poradził? Będziecie mieli szanse przekonać się w czwartek.

Występują: Bogdan Smagacki (Ja), Piotr Michalski (Lekarz, Stary Sęp, Pedał, Rączka, Kretyn, Uczeń, Psychiatra, z Bródką, Syn, Harmonista, Murzyn, Odpad, Prosiak, Samiec, Men, Narcyz), Beata Buczek – Żarnecka (Matka, Picz, Policjantka, Woźna, Lala, Elżunia, Baba z windy, Była żona, stara chinka, baba z krówką, baba ze srającym psem, wariatka, zakonnica, świnia, samica, modelka łupieżna, modelka zębna, modelka ustna, Ania Sfinkter, łumen)

Scenografia: Monika Kurosad, muzyka – Paweł Sołtysiak, producent – Aleksandra Borowiak

Bilety: 30 zł (ulgowy), 35 zł (normalny)

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na spektakl. Aby je wygrać napisz w komentarzu pod tekstem który z tekstów z ,,Dnia Świra” jest Twoim ulubionym i krótko uzasadnij swój wybór. Na odpowiedzi czekamy do wtorku, 7 kwietnia, do 12.00.