[KONKURS] Sztywny Pal Azji w pierwszym składzie w Atlanticu

spa,,Wieża radości, wieża samotności” już w najbliższy piątek zabrzmi w Gdyni! 27 marca w klubie Atlantcic zagra jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych lat 80. i 90., Sztywny Pal Azji.

Historia zespołu sięga 1986 roku. Powstał on z inicjatywy Jarosława Kisińskiego, Leszka Nowaka, Pawła Nazimka, Janusza Dedę i Andrzeja Turka. Jeszcze w tym samym roku zadebiutował na festiwalu w Jarocinie, kwalifikując się do ,,złotej dziesiątki”. Rok później ukazała się debiutancka płyta, ,,Europa i Azja”, z której pochodzą jedne z najsłynniejszych kompozycji grupy:  ,,Spotkanie z…” oraz wspomniana już ,,Wieża radości, wieża samotności”. Ta druga, w 2014 roku, została uznanana przez słuchaczy radiowej Trójki za najważniejszy polski utwór w siódmym Polskim Topie Wszech Czasów.

Mimo iż Sztywny Pal Azji ma na swoim koncie 12 albumów, w piątek w Gdyni będzie można usłyszeć utwory z tego pierwszego. Co więcej, zagra je pierwszy, oryginalny, założycielski skład! Nie lada gratka dla wszystkich fanów polskiego rocka.

Kiedy? piątek, 27 marca, godzina 20.00, otwarcie klubu 19.00

Gdzie? klub Atlantic, ul. 3 maja 28, Gdynia

Bilety: przedsprzedaż 50 zł/ w dniu koncertu 60 zł. Dostępne w kasie klubu Atlantic.

Mamy dla Was TRZY PODWÓJNE wejściówki na koncert. Aby je zdobyć napisz w komentarzu pod tekstem własną interpretację utworu ,,Wieża radości, wieża samotności”. Wybierzemy najciekawsze odpowiedzi. Na zgłoszenia czekamy do czwartku, 26 marca, do 20.30. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *