[KONKURS] The Dumplings w klubie Ucho

theduplingsSłuchacze poznali ich jesienią 2013 roku, kiedy jako zupełnie nieznany wówczas duet udzielili pierwszego w swoim życiu wywiadu w programie ,,20m2 Łukasza”. Jak można się domyślać, po tym wydarzeniu nastąpił efekt lawiny – koncerty, kolejne wywiady aż w końcu debiutancki album. Mowa oczywiście o zespole The Dumplings, który już w najbliższą sobotę, 28 marca, wystąpi w klubie Ucho w Gdyni.

Zespół tworzą Justyna Święs i Kuba Karaś. Pochodzą z Zabrza. Ich twórczość to połączenie elektroniki i niezwykle barwnych tekstów. Przypisanie ich do konkretnego gatunku byłoby jednak niemożliwe. Sporo eksperymentują muzycznie, co trzeba przyznać, bardzo dobrze im wychodzi.

Pierwsze utwory nagrywali w domowych warunkach, które po wspomnianym już wywiadzie u Łukasza Jakóbiaka, zyskały ogromny rozgłos wśród polskich internautów. W maju zeszłego roku ukazała się ich pierwsza płyta, ,,No bad days”, która przez wielu określana jest mianem najlepszego debiutu ostatnich lat. Teledysk do drugiego singla z albumu, ,,Technicolor yawn”, został wyświetlony ponad pół miliona razy, a niedawno klipu doczekał się ,,Betonowy las”. Zespół został również zaproszony na tegoroczną edycję Opener Festival w Gdyni.

Na koncertach nigdy nie brzmią tak samo jak na płycie, zawsze serwują słuchaczom coś nieoczywistego, więc możemy być pewni, że i tym razem Justyna i Kuba uraczą gdyńską publiczność nowymi, zaskakującymi dźwiękami i aranżami.

Kiedy: 28 marca, godzina 20.00

Gdzie: klub Ucho, ul. Św. Piotra 2, Gdynia

Bilety: 30 zł (przedsprzedaż), 33 zł (Eventim), 35 zł (w dniu koncertu)

Chcesz wygrać podwójną wejściówkę na koncert? Wystarczy, że w komentarzu pod tekstem napiszesz jaki cover w wykonaniu The Dumplings chciałbyś usłyszeć oraz krótko opiszesz dlaczego. Na odpowiedzi czekamy do piątku, do 10.00. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *