[KONKURS] 35-lecie „Dżemu” w klubie Atlantic


dżem fota„Skazani na bluesa” − tak najlepiej można opisać członków zespołu Dżem, który w tym roku obchodzi 35-lecie występów na największych scenach muzycznych w Polsce. Artyści w styczniu br. ruszyli w jubileuszową trasę koncertową i niedługo zawitają do Trójmiasta! Już 29 marca można będzie ich usłyszeć w gdyńskim klubie Atlantic.

Zespół „Dżem” to niewątpliwie, obok Tadeusza Nelepy, największa z legend polskiego bluesa. Nieprzypadkowo wspomniany bluesman przez dwa lata koncertował z muzykami „Dżemu” jako wokalista. Czas największej popularności przypada jednak na okres, kiedy to Ryszard Riedel był frontmanem grupy. To właśnie on najmocniej zapisał się w świadomości fanów, jako autor najpiękniejszych i zarazem najbardziej poruszających utworów zespołu, jak chociażby „Sen o Viktorii”, „List do M.” czy „Cała w trawie”.

Korzenie zespołu sięgają aż 1973 r., gdy Adam i Beno Otrębowie we współpracy z Pawłem Bergerem założyli amatorski band wykonujący covery Stonesów, Cream czy Carlosa Santany. Niemniej, pierwsze koncerty na dużych scenach i single pojawiły się dopiero w 80′. Właśnie ten rok jest oficjalną datą powstania zespołu i zaprezentowania dużej publiczności takich utworów jak „Paw” czy „Whisky”, które przeszły do kanonu najbardziej znanych utworów polskiego bluesa.

Riedel powszechnie nazywany „Ryśkiem” był wokalistą Dżemu do 1994 r. z dużymi przerwami spowodowanymi jego trudnościami w radzeniu sobie z ogromną popularnością zespołu i uzależnieniem od narkotyków. Po jego śmierci rola wokalisty przypadła Jackowi Dewódzkiemu, a od 2001 r. do dziś jest nim Maciej Balcar.

Ostatni długogrający krążek z premierowymi utworami „Dżemu” powstał w 2012 r. Z tego platynowego albumu zatytułowanego „Muza” pochodzi utwór „Partyzant”, który przez długie tygodnie gościł na pierwszym miejscu Listy Przebojów Programu 3.

W gdyńskim Atlanticu zostanie zaprezentowany przekrojowy materiał „Dżemu”, prezentujący ich najważniejsze utwory. Drzwi klubu zostaną otwarte dla słuchaczy o godz. 18.00. Natomiast koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

Cena biletów: 70 zł w przedsprzedaży i 80 zł w dniu koncertu.

Karnet na koncert zespołu Cree (syna Ryszarda Riedla) 23.03.2015 r. i Dżemu kosztują łącznie 80 zł
Bilety kolekcjonerskie są do nabycia w kasie klubu Atlantic oraz na www.interticket.pl, www.biletyna.pl.

Mamy dla Was dwie podwójne wejściówki na ten wyjątkowy koncert. Aby je zdobyć napisz w komentarzu pod tekstem czego chciałbyś życzyć zespołowi Dżem z okazji ich 35-lecia. Wybierzemy najciekawsze odpowiedzi. Masz czas do soboty, 28 marca, do 10.00. Powodzenia!

Fot. Agata Kreft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *