[KONKURS] Zapraszamy do Labiryntu Babel

Fot. Aptaun Records.

Fot. Aptaun Records.

Bydgoski kolektyw po krótkiej przerwie powraca z koncertami. Już w czwartek (11 grudnia) na scenie AK PG Kwadratowej B.O.K zainauguruje Labirynt Babel Tour promujący ich najnowszy album.

Długo musieliśmy czekać na nowy materiał grupy, która w 2011 roku obrała kurs „W stronę zmiany”. Jednak było warto. Po świetnie przyjętym, pokrytym złotem solowym albumie Bisza „Wilku chodnikowym”, B.O.K wraca właśnie ze swoim drugim legalem i trzeba przyznać, że robi to w wielkim stylu. Jak zapowiadał sam zespół – nowa płyta serwuje zmasowany polifoniczny atak na świadomość słuchacza, mający rozbić utartą i bezrefleksyjną formułę odbiorczą. I faktycznie, „Labiryntu Babel” nie sposób zrozumieć przy pierwszym odsłuchu. Bisz kolejny raz okazuje się wnikliwym obserwatorem i między kolejnymi wersami razem zmusza nas do podejmowania samodzielnych wyborów, podjęcia prób interpretacji i dyskursu, pozwalających zrozumieć nam problemy współczesnego świata. Podczas live show zespół zaprezentuje przekrojowo swój dorobek. Na pierwszym planie znajdziemy oczywiście nowy album: zaskakujący, wymagający, wyłamujący się poza utarte schematy. Bogate semantycznie teksty, pełne odniesień do filozofii, religii, historii, uzupełnione licznymi kodami kulturalnymi rzucają wyzwanie odbiorcy i mogą u niego wywołać prawdziwy zawrót głowy.

Podczas koncertu nie zabraknie również numerów z solowego „Wilka chodnikowego” Bisza czy debiutanckiego legalu B.O.K „W stronę Zmiany”. Będzie to koncert wyjątkowy również ze względu na skład kolektywu. Podczas Labirynt Babel Tour B.O.K zaprezentuje się w swoim pełnym ośmioosobowym, instrumentalnym składzie. Na scenie obok Bisza, Oera, Kaya, zobaczymy również DjPaulo (gramofony), Sylucha (skrzypce), Bartynę (gitara), Brombę (bass) i Pestkę (perkusja).

Jednego możecie być pewni: decydując się na wejście do labiryntu, łatwo się z niego nie wydostaniecie. W tym wypadku chyba jednak nikogo nie trzeba do tego namawiać. Sprawdźcie sami!

Kiedy: 11 grudnia, godz. 20.00
Gdzie: Gdańsk-Wrzeszcz, AK PG Kwadratowa, ul. Siedlicka 4
Bilety: 25zł (przedsprzedaż) / 30zł (w dniu koncertu)
Do nabycia: w biurze klubu (Bratniak, p. 211) w godzinach 10.00-15.00 lub w punktach sprzedaży eventim (Empik, Media Markt, Saturn)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *