[KONKURS] Punkt Eklektik Session Tour w B90

punkt-eklektik-session-jpg-19092014110902

Już 12 listopada w B90 odbędzie się koncert królów jazzu, czyli PUNKT EKLEKTIK SESSION TOUR. Na klubowej scenie zagrają m.in. Nils Petter Molvaer oraz Eklektik Ensemble z udziałem Roliego Mosimanna.

PUNKT EKLEKTIK SESSION to spotkanie prężnej wrocławskiej platformy artystycznej EKLEKTIK SESSION z prestiżowym norweskim festiwalem PUNKT, prezentujące ducha innowacji oraz integracji.

Gdański koncert odbędzie się 12 listopada w B90 o godz. 20.00

PUNKT to festiwal odbywający się w norweskim Kristiansand pod wodzą Jana Banga i Erika Honoré. Opiera się on na realizacji koncertów na scenie głównej oraz ich bezpośrednim remiksowaniu na żywo przez uznanych muzyków, producentów oraz remikserów. Po raz pierwszy zorganizowano go w 2005 roku. Wówczas na scenie zaprezentowali się Jon Hassell, Nils Petter Molvaer, Biosphere, Sidsel Endresen i Supersilent. Z PUNKTem związani są również inni wybitni artyści m.in.: David Sylvian, basista Led Zeppelin John Paul Jones, czy Vladislav Delay i Moritz Von Oswald. Od paru lat PUNKT rozwinął współpracę z różnymi europejskimi miastami, tj. np.: Londyn, Düsseldorf, Barcelona. W tym roku na zaproszenie artystów związanych z międzynarodową platformą Eklektik Session po raz pierwszy pojawił się w Polsce.

EKLEKTIK SESSION to międzynarodowa platforma artystyczna i cykl indywidualnych wydarzeń w formule całorocznego festiwalu. Ich celem jest promocja oraz integracja środowisk twórczych, zbliżenie kulturowe oraz umożliwienie dialogu pomiędzy artystami reprezentującymi różne dziedziny sztuki.

Podczas koncertu w klubie B90 będziemy mieli okazję usłyszeć projekt specjalny EKLEKTIK ENSEMBLE. Roli Mosimann oraz znani wrocławscy artyści Bond, Maciek Zakrzewski, Kuba Mitoraj, Karol Gola, Szymo [d’] Danis, Michał Zygmunt, Radosław Janicki i Łukasz Olejarczyk zaprezentują efekt wspólnej sesji nagraniowej w RecPublika Studios.

W ramach trasy swój projekt przedstawią także wybitni artyści z Norwegii. Trębacz i kompozytor Nils Petter Molvaer został zaproszony przez pomysłodawców opartego na idei żywego remiksu festiwalu Punkt do drugiej odsłony Punkt Eklektik Session.

Bilety w cenie 20 zł (przedsprzedaż) i 25 zł (w dniu koncertu) już wkrótce dostępne na: http://tickets.soundrive.pl/pl/

Mamy dla Was PODWÓJNE ZAPROSZENIE na to muzyczne święto! Szczegóły znajdziecie na naszym profilu facebookowym. Zasady są banalnie proste, więc macie duże szanse na wygraną!

Więcej informacji znajdziecie tutaj.