[KONKURS] Punkt Eklektik Session Tour w B90

punkt-eklektik-session-jpg-19092014110902

Już 12 listopada w B90 odbędzie się koncert królów jazzu, czyli PUNKT EKLEKTIK SESSION TOUR. Na klubowej scenie zagrają m.in. Nils Petter Molvaer oraz Eklektik Ensemble z udziałem Roliego Mosimanna. 

PUNKT EKLEKTIK SESSION to spotkanie prężnej wrocławskiej platformy artystycznej EKLEKTIK SESSION z prestiżowym norweskim festiwalem PUNKT, prezentujące ducha innowacji oraz integracji.

Gdański koncert odbędzie się 12 listopada w B90 o godz. 20.00

PUNKT to festiwal odbywający się w norweskim Kristiansand pod wodzą Jana Banga i Erika Honoré. Opiera się on na realizacji koncertów na scenie głównej oraz ich bezpośrednim remiksowaniu na żywo przez uznanych muzyków, producentów oraz remikserów. Po raz pierwszy zorganizowano go w 2005 roku. Wówczas na scenie zaprezentowali się Jon Hassell, Nils Petter Molvaer, Biosphere, Sidsel Endresen i Supersilent. Z PUNKTem związani są również inni wybitni artyści m.in.: David Sylvian, basista Led Zeppelin John Paul Jones, czy Vladislav Delay i Moritz Von Oswald. Od paru lat PUNKT rozwinął współpracę z różnymi europejskimi miastami, tj. np.: Londyn, Düsseldorf, Barcelona. W tym roku na zaproszenie artystów związanych z międzynarodową platformą Eklektik Session po raz pierwszy pojawił się w Polsce.

EKLEKTIK SESSION to międzynarodowa platforma artystyczna i cykl indywidualnych wydarzeń w formule całorocznego festiwalu. Ich celem jest promocja oraz integracja środowisk twórczych, zbliżenie kulturowe oraz umożliwienie dialogu pomiędzy artystami reprezentującymi różne dziedziny sztuki.

Podczas koncertu w klubie B90 będziemy mieli okazję usłyszeć projekt specjalny EKLEKTIK ENSEMBLE. Roli Mosimann oraz znani wrocławscy artyści Bond, Maciek Zakrzewski, Kuba Mitoraj, Karol Gola, Szymo [d’] Danis, Michał Zygmunt, Radosław Janicki i Łukasz Olejarczyk zaprezentują efekt wspólnej sesji nagraniowej w RecPublika Studios.

W ramach trasy swój projekt przedstawią także wybitni artyści z Norwegii. Trębacz i kompozytor Nils Petter Molvaer został zaproszony przez pomysłodawców opartego na idei żywego remiksu festiwalu Punkt do drugiej odsłony Punkt Eklektik Session.

Bilety w cenie 20 zł (przedsprzedaż) i 25 zł (w dniu koncertu) już wkrótce dostępne na: http://tickets.soundrive.pl/pl/

Mamy dla Was PODWÓJNE ZAPROSZENIE na to muzyczne święto! Szczegóły znajdziecie na naszym profilu facebookowym. Zasady są banalnie proste, więc macie duże szanse na wygraną!

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *