[KONKURS] Przesłuchania: NOC PRODUCENTÓW w Sfinksie

noc prodZnacie to uczucie, kiedy kolejny raz włączacie płytę rapową, tylko ze względu na warstwę producencką? Uważacie „Gry studyjne” za honorowy krążek na Waszych półkach? Jeśli dodatkowo Noon, Czarny i Flirtini tworzą wg. Was podium polskiej muzyki producenckiej, 13 listopada w sopockim Sfinksie czeka Was nie lada gratka. Zapraszamy na kolejną imprezę z cyklu Przesłuchania, czyli NOC PRODUCENTÓW.

Czego by nie mówić o polskiej scenie hip-hopowej, nastały czasy w których oddaje się, zupełnie zasłużenie, ogromny szacunek producentom muzycznym. Podkłady pod rapowe teksty, często skrzętnie układane z urywków analogowych płyt i sampli z całego muzycznego świata zaczynają żyć własnym życiem. Coraz częściej wsłuchujemy się w instrumentalne płyty producenckie, a recenzenci poświęcają w swoich artykułach dużo miejsca ogromnej pracy tych, których często na koncertach nie widać.

Już 13 listopada (czwartek) w Sopocie o swoim muzycznym kunszcie przekonają nas jedni z najbardziej zasłużonych polskich producentów. Po pierwsze Noon, znany głównie z kooperacji z Pezetem i Grammatikiem, a potwierdzający swój talent chociażby albumem „Gry studyjne” z 2003. Źródłem ów studyjnych instrumentali były wyłącznie muzyczne urywki pozyskane ze starych płyt analogowych. Bleak Output, Vision, Pewne sekwencje to inne solowe projekty, którymi może pochwalić się Mikołaj Bugajak. Instrumentale Noona nigdy się nie nudzą, potrafią wzruszać, bawić i… np. nastrajać do nauki. Taki ich urok, a producent doskonale łączy brudne rapowe brzmienia z elektroniką.

Po drugie, Czarny HIFI, a właściwie Olek Kowalski. Producent, który przyłożył rękę do powstania grupy HIFI Banda. Producent nie tylko z zamiłowania, a także z wykształcenia. Jest absolwentem m.in. Academy of Contemporary Music w Guildford. Laureat kilku złotych płyt: za realizację i produkcję muzyczną. Jego największym sukcesem solowym okazała się producencka płyta „Niedopowiedzenia” (2012), na której udzielili się m.in. VNM, Pezet, Cheeba czy Hades. Jego najświeższym dziełem producenckim jest album „Nokturny & Demony”, z doskonałymi występami gościnnymi zaprzyjaźnionych raperów, np. Kękę i Hadesa. Czarny stale współpracuje również z takimi markami jak Prosto, Red Bull czy Reebok.

I po trzecie, Flirtini – duet przyjaciół: Menta XXL (czyli 1/2 zespołu Rasmentalism) i Jedynaka. Przedsięwzięciem, które potwierdza jakość marki FLIRTINI jest cykl imprez organizowanych przez nich od 2 lat. Cyklicznie goszczą na nim największe talenty muzyki elektronicznej. Aktualnie panowie promują swoje pierwsze wydawnictwo – „Heartbreaks & Promises”, czyli płytę będącą zbiorem muzycznych opowieści o różnych sytuacjach miłosnych. Na albumie wydanym przez wytwórnię Asfalt Records, usłyszycie czołówkę polskich producentów muzyki elektronicznej, a poszczególne utwory z playlisty zdobywają coraz większą popularność na klubowych parkietach całego świata.

Co? Przesłuchania: NOC PRODUCENTÓW: Noon, Czarny HIFI, Flirtini

Gdzie? Sfinks, Sopot, ul. Mamuszki 1

Kiedy? 13 listopada, czwartek, godz. 20.00

Za ile? 1 pula – 30pln, 2 pula 35pln. W dniu koncertu – 40pln

 

KONKURS!

U nas możecie zgarnąć dwa pojedyncze zaproszenia na ten koncert. Aby wziąć udział w konkursie, w komentarzu pod tą zapowiedzią napiszcie krótko o swoim duecie na marzeń na linii: producent – raper. Brak jakichkolwiek ograniczeń, wybierajcie artystów z całego świata. Rozwiązanie konkursu już 9 listopada. Powodzenia!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *