[KONKURS] „Na początku był dom” w Teatrze Wybrzeże

na początku był dom„Na początku był dom” to sztuka noblistki Doris Lessing, po raz pierwszy wystawiona w Polsce na deskach Teatru Wybrzeże. Spektakl w znakomitej obsadzie wyreżyserowała Anna Augustynowicz. Sztuka spotkała się z pozytywnym odbiorem krytyków i widzów. W CDN-ie możecie wygrać podwójne zaproszenie na to przedstawienie.

„Na początku był dom” to historia Myry, liberalnej, niezależnej kobiety, całe życie walczącej o socjalistyczne ideały. Największym dla niej ciosem jest fakt, że jej syn, Tony, nie podziela jej poglądów, a co więcej, odrzuca podporządkowanie życia polityce. Dodatkowo Myra uważa dom za więzienie, chce być wolna, a jej syn za największe wartości ma bezpieczeństwo i domową stabilizację. Zderzanie się poglądów dotyka nie tylko jej relacji z synem, ale i innymi bliskimi i nowo poznanymi znajomymi. Różnorodne charaktery ścierają się na drodze do porozumienia, ale nie brakuje w tym istotnie ważnym temacie poczucia humoru.

Doris Lessing (ur. 1919) – brytyjska pisarka, jedna z najważniejszych postaci literatury światowej, laureatka literackiej Nagrody Nobla (1997). Urodziła się w Persji (dzisiejszy Iran), dzieciństwo spędziła na dużej farmie w Rodezji (obecnie Zimbabwe). W 1949 roku przeniosła się do Anglii i do dziś mieszka na przedmieściach Londynu. Twórczość Lessing dzieli się na trzy okresy – zainteresowanie komunizmem, pisanie radykalnych tekstów o tematyce socjalnej i okres w którym pisała książki psychologiczne o zabarwieniu feministycznym, choć Lessing nie lubi być tak szufladkowana, gdyż uważa feminizm za ruch nazbyt polityczny.

W spektaklu występuje znakomita obsada aktorów: Dorota Kolak, Mirosław Baka, Krzysztof Gordon, Małgorzata Brajner, Piotr Domalewski, Piotr Chys, i Monika Janeczek/Emilia Komarnicka. Premiera odbyła się 28 października 2011 roku. Przedstawienie trwa 1 godzinę 40 minut (bez przerw).

Mamy dobrą wiadomość dla naszych czytelników. W CDN-ie możecie wygrać podwójne zaproszenie na ten spektakl na 31 maja (godz. 19.00). Wystarczy, że opiszecie w komentarzu, za jaką wartością dzisiaj wy byście się opowiedzieli i jakiej bronili jak Myra. Zaproszenie trafi do autora najciekawszej odpowiedzi.

Macie czas do 28 maja do godz. 22.00. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *